Przeszczep

W Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera w Łodzi w oddziale okulistyki wykonano już trzy zabiegi - przeszczepy rogówki . Gratulacje złożyli: Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi, dr hab. Adam Durczyński, konsultant wojewódzki ds. transplantologii i Dyrekcja Centrum.

Na konferencji prasowej w Centrum doktor Sławomir Cisiecki, kierownik oddziału okulistyki podkreślił główne wskazania do przeszczepu, podziękował za wsparcie prof. Markowi Rękasowi, konsultantowi krajowemu ds. okulistyki, dzięki któremu możliwe było wykonanie przeszczepu w Łodzi.

Dyrekcja Szpitala zajęła się niezbędnymi procedurami i zakupem aparatury koniecznej do przeprowadzenia przeszczepu. Trwało to prawie rok.

Dyrektor Konrad Łukaszewski z dumą podkreślił, że Centrum jest ośrodkiem zajmującym się kompleksowo chirurgią oka, jednak przeszczep rogówki to nowa era w działalności Szpitala.

Na zabieg przeszczepu rogówki czeka się w Polsce ok. 3 lat, aktualnie 5 ośrodków w Polsce zajmuje się aktywnie przeszczepami rogówki, w tym nasze Centrum.

Dr hab. Adam Durczyński podkreślił jak ważna jest edukacja społeczeństwa na temat dawstwa, transplantacji, zrozumienia regulacji ds. przeszczepów szczególnie teraz w czasach pandemii.

 Udostępnij:

Może Cię zainteresować