Studyjna

Trwa przebudowa Pawilonu B, w którym znajdują się oddziały neurologii, rehabilitacji, rehabilitacji neurologicznej oraz oddział udarowy.

W ramach 1 etapu prowadzona jest modernizacja pierwszego piętra. Już teraz wykonano prace związane z rozbiórką części budowlanych, demontażem instalacji w pomieszczeniach – salach pacjentów, gabinetach zabiegowych oraz w łazienkach i dyżurkach pielęgniarek.

Prace prowadzone w skrzydle północnym obserwował Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi  wraz z Zarządem Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. K. Jonschera w Łodzi.

Taki remont to duże wyzwanie logistyczne, podobnie jak przy innych remontach prowadzonych w latach ubiegłych i tym razem na czas modernizacji oddziały nie przestają przyjmować pacjentów. Koszt realizacji 1 etapu to 2,6 mln zł, środki te przekazało nam miasto Łódź.

W drugim etapie, który rozpoczniemy w styczniu 2023 r. zmodernizujemy skrzydło południowe na parterze oraz pierwszym piętrze, zmienią się sale chorych – w każdej będzie teraz łazienka.

Łącznie po zakończeniu remontu Centrum będzie miało 77 łóżek  dla pacjentów w 4 zmodernizowanych oddziałach. Ten etap zakończymy w październiku 2023 r., a jego koszt szacujemy na 2,6 mln zł.

W 3 etapie zaplanowano prace wykończeniowe w budynku B, modernizację łącznika, gabinetów lekarskich, zabiegowych, a także dostosowanie wszystkich pomieszczeń do wymogów przeciwpożarowych oraz Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Szacowane koszty 3 etapu to 2,6 mln zł.

Przebudowę Budynku B podzielono na 3 etapy, według planu koniec remontu to 2024 r.

Udostępnij:

Może Cię zainteresować