Krótki

W Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera w Łodzi na zabiegi operacyjne czeka się dosłownie kilka dni lub tygodni, dla przykładu w trybie pilnym operacje zaćmy można wykonać w ciągu 2 dni, operacje biodra w ciągu 2 tygodni, a kolana w ciągu 3 tygodni. 

Najlepiej na stronie internetowej  ŁOW NFZ sprawdzać sobie kolejki oczekujących, tam są wszystkie informacje o wolnych terminach. Zainteresowani operacją pacjenci powinni kontaktować się z sekretariatami medycznymi poszczególnych oddziałów, gdyż tam uzyskają dokładne informacje o czasie oczekiwania, wymaganiach, które powinni spełnić przed przyjściem do szpitala. 

Wszystkie informacje teleadresowe są na stronie: www.jonscher.pl

 

- W Szpitalu im. dr. K. Jonschera w Łodzi jest hospitalizowanych ok. 15.000 pacjentów, mamy 300 łóżkową bazę dla chorych w 11 oddziałach szpitalnych – podkreślił Michał Banaś, Dyrektor ds. Organizacji i Zarządzania. - Dziennie w 5 salach operacyjnych – klimatyzowanych wykonuje się do 35 zabiegów w zakresie okulistyki, chirurgii, ginekologii, ortopedii. 

 

Od stycznia 2021 r. do 28.06.2021 r. w oddziale okulistyki wykonano 511 operacji zaćmy i 434 konsultacje po zabiegu związanym z leczeniem zaćmy.

W oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej wykonano w tym samym okresie ponad 80 zabiegów endoprotezy stawu biodrowego i 41 stawu kolanowego. 

W oddziale chirurgii ogólnej najwięcej zabiegów wykonano w ramach kompleksowego leczenia jelita cienkiego i grubego - 46, a także 176 dużych zabiegów z zakresie jamy brzusznej, ponad 80 zabiegów w chorobach zapalnych jelit u osób powyżej 65 roku życia, 54 zabiegi tarczycy i przytarczyc, 42 zabiegi endoskopowe dróg żółciowych i trzustki itp.

W oddziale ginekologicznym od stycznia do 28 czerwca wykonano ponad 550 zabiegów.

Trzeba zaznaczyć, ze po zabiegach pacjenci są konsultowani przez specjalistów w poradniach działających przy Szpitalu. Na terenie Centrum działa 11 poradni specjalistycznych. 


Udostępnij:

Może Cię zainteresować