Neurologia

Neurologia i Rehabilitacja w nowej odsłonie

Już od 1 lutego 2023 r.  oddział neurologii i rehabilitacji Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. K. Jonschera w Łodzi przy ul. Milionowej 14 będzie mógł przyjąć pierwszych pacjentów w zmodernizowanych pomieszczeniach. Jesteśmy pewni, że zmiany te docenią nasi pacjenci, to będzie inny komfort leczenia oraz opieki.

Finał pierwszego etapu prac to koszt 2,6 mln zł. Finanse na tę inwestycję przekazało miasto Łódź.

 To też ostatnia tak duża, wielomilionowa inwestycja, na którą czekała placówka.

Przez 10 ostatnich lat modernizacje przeprowadzone w Centrum wyceniono na ok. 63 mln złotych.

Oddział neurologii i rehabilitacji neurologicznej kompletnie zmieniły swoje oblicze. Są już nowe instalacje medyczne, zmodernizowane węzły sanitarne oraz sale dla pacjentów,  gabinety zabiegowe oraz zaplecze socjalne.

Remont oddziału neurologii i rehabilitacji w Centrum trwał od czerwca 2022 r. .

W Centrum po remoncie będą funkcjonowały oddziały: rehabilitacyjny, neurologiczny oraz rehabilitacji neurologicznej i udarowy .

Rocznie w oddziałach neurologii i udarowym leczonych jest ponad tysiąc pacjentów, a na rehabilitacji ponad 800.

Taki remont był dla placówki dużym wyzwaniem logistycznym, podobnie jak przy innych remontach prowadzonych w latach ubiegłych i tym razem na czas modernizacji oddziały nie przestały przyjmować pacjentów.

W 3 etapie zaplanowano prace wykończeniowe, modernizację łącznika, gabinetów lekarskich, zabiegowych, a także dostosowanie wszystkich pomieszczeń do wymogów przeciwpożarowych oraz  Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Przebudowa zakończy się w 2024 r. 

Udostępnij:

Może Cię zainteresować