Neurologia

Neurologia w nowej odsłonie

W Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera w Łodzi trwa przebudowa budynku, w którym znajdują się oddziały neurologii, rehabilitacji, rehabilitacji neurologicznej oraz oddział udarowy. O tym jak poprawi się jakość i komfort leczenia pacjentów w tych oddziałach podczas dzisiejszej konferencji prasowej poinformowali; Adam Pustelnik, Wice - prezydent Miasta Łodzi, Konrad Łukaszewski, Dyrektor Centrum, prof. Elżbieta Miller, ordynator Oddziału Rehabilitacyjnego i dr Tomasz Berkowicz, ordynator Oddziału neurologicznego.

W oddziale neurologii i udarowym leczeni są w Centrum pacjenci z udarami, padaczką, chorobą Parkinsona, stwardnieniem rozsianym oraz guzami mózgu. W oddziale rehabilitacji i rehabilitacji neurologicznej leczeni są pacjenci ze schorzeniami ośrodkowego układu nerwowego, po przebytych udarach, z zaburzeniami neurologicznymi.

Rocznie w oddziałach neurologii i udarowym leczonych jest ponad tysiąc pacjentów, a na rehabilitacji ponad 800.

W ramach 1 etapu prowadzone są prace modernizacyjne w skrzydle północnym, wykonano już prace związane z rozbiórką części budowlanych, demontażem instalacji w pomieszczeniach – salach pacjentów, gabinetach zabiegowych oraz w łazienkach i dyżurkach pielęgniarek.

Taki remont to duże wyzwanie logistyczne, podobnie jak przy innych remontach prowadzonych w latach ubiegłych i tym razem na czas modernizacji oddziały nie przestają przyjmować pacjentów. Koszt realizacji 1 etapu to 2,6 mln zł, środki te przekazało nam miasto Łódź.

W drugim etapie, który rozpocznie się  w styczniu 2023 r. modernizacja obejmie skrzydło południowe. Dzięki tym pracom zmienią się sale chorych – w każdej będzie teraz łazienka.

Łącznie po zakończeniu remontu Centrum będzie miało 77 łóżek  dla pacjentów w 4 zmodernizowanych oddziałach. Ten etap zakończy się  w październiku 2023 r., a jego koszt to ok. 2,6 mln zł.

W 3 etapie zaplanowano prace wykończeniowe w budynku B, modernizację łącznika, gabinetów lekarskich, zabiegowych, a także dostosowanie wszystkich pomieszczeń do wymogów przeciwpożarowych oraz  Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Szacowane koszty 3 etapu to 2,6 mln zł.

Przebudowa zakończy się w 2024 r.

Od 2013 r. na remonty i modernizacje Centrum wydało już 63 mln zł. Zmodernizowano oddziały w budynku głównym Szpitala, SOR, zbudowano supernowoczesny blok operacyjny z pięcioma salami, przebudowano korytarze i sale.

Zarząd i pracownicy Centrum starają się, żeby pacjenci korzystali ze świadczeń medycznych na najwyższym poziomie, zgodnie ze standardami europejskimi.

Udostępnij:

Może Cię zainteresować