ODMRAŻAMY

W okresie pandemii COVID - 19 w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera w Łodzi stosujemy szereg środków bezpieczeństwa epidemiologicznego powiedział Konrad Łukaszewski, Dyrektor Centrum. – Jednocześnie podkreślił, że czas oczekiwania na zabiegi jest krótki i warto je realizować w zaplanowanym terminie.

Oddział specjalizuje się w nowoczesnym leczeniu skomplikowanych złamań kości długich, przy pomocy specjalnych gwoździ wprowadzanych do jamy szpikowej kości. Pacjent leczony taką metodą nie wymaga zakładania gipsu na wiele tygodni, jak w metodzie tradycyjnej, co umożliwia szybsze podjęcie rehabilitacji i przyspiesza powrót do zdrowia i pełnej sprawności.

Oddział posiada duże doświadczenie w operacjach protezoplastyki stawu biodrowego i stawu kolanowego w chorobach zwyrodnieniowych i po urazach tych okolic. 

- W ubiegłym roku wykonaliśmy prawie 500 zabiegów w zakresie protezoplastyki – mówił dr n. med. Piotr Jander, zastępca ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. - Dobre efekty pooperacyjne uzyskujemy dzięki doświadczeniu oraz wyposażeniu oddziału w sprzęt i aparaturę medyczną, a także możliwości wykonywania specjalistycznych badań obrazowych na miejscu, również w trakcie zabiegu operacyjnego.

Dużą wagę przykłada się również do objęcia pacjenta fachową rehabilitacją już w Oddziale, tak szybko jak to tylko możliwe, oraz zapewnienia kontynuowania rehabilitacji w ramach działającego Oddziału Rehabilitacyjnego.

INFORMACJE - ZAPISY NA ZABIEGI ORTOPEDYCZNE.PDF 

Udostępnij:

Może Cię zainteresować