„PRZYJAZNY

Renata Banaszkiewicz, pielęgniarka oddziału neurologii w Szpitalu im. dr. K. Jonschera w Łodzi została laureatką konkursu „Przyjazny dla pacjenta" w kategorii pielęgniarka. Do tego zaszczytnego tytułu nominowali ją pacjenci, oni też oddali na nią swoje głosy w konkursie. Zebrała ich najwięcej w swojej kategorii.

Konrad Łukaszewski, Dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. K. Jonschera w Łodzi wręczył dziś naszej Super Przyjaznej Pielęgniarce kwiaty oraz nagrodę – Statuetkę i Certyfikat podpisane przez organizatorów: Artura Olsińskiego Dyrektora Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ oraz Marcina Kowalczyka Redaktora Naczelnego Dziennika Łódzkiego.

- We współczesnym systemie opieki zdrowotnej wymaga się od nas profesjonalnej pomocy, na bieżąco aktualizowanej wiedzy oraz troski o pacjenta staram się temu sprostać od ponad 20 lat – mówi Renata Banaszkiewicz, laureatka konkursu. – Lubię swoją pracę, swoich pacjentów, to zresztą mój wymarzony zawód. Pracę rozpoczynałam w oddziale chorób zakaźnych w Tomaszowie Mazowieckim, teraz od lat pracuję w Szpitalu im. dr. K. Jonschera w Łodzi.

Tytuł „Przyjazny dla Pacjenta” został przyznany w sześciu kategoriach: lekarz, lekarz pediatra, onkolog, ginekolog, pielęgniarka, położna. Celem konkursu było wyróżnienie pracowników medycznych, którzy ze szczególną troską opiekują się pacjentami, przestrzegają praw pacjenta, udzielają świadczeń zgodnie z wymaganiami aktualnej wiedzy medycznej, a także dobrze komunikują się z pacjentem, czyli jasno i zrozumiale informują o stanie zdrowia, przebiegu leczenia i rokowaniach

Udostępnij:

Może Cię zainteresować