Senioralia

Senioralia na Przyrodniczej

Ponad 70 seniorów uczestniczyło we wczorajszym spotkaniu w Szpitalu im. H. Jordana przy ul. Przyrodniczej 7/9. Największą atrakcją była możliwość zbadania gęstości kości w Osteobusie. Każda kobieta powyżej 55 roku życia mogła skorzystać z takiego badania. Oczywiście po zakończeniu badania panie otrzymywały formularz z diagnozą i zalecenia do jakiego specjalisty powinny się udać na dalsze leczenie.

Były jak zwykle aktywności, które sprawiają wszystkim sporo radości – nordic walking po parku im. Adama Mickiewicza, zajęcia na siłowni na powietrzu oraz ćwiczenia poprawiające kondycję pleców i kręgosłupa.

Od wydawnictwa Zaczytana Ewelka dostaliśmy książki do czytania, które każdy uczestnik mógł zabrać ze sobą jako letnią lekturę.

Zespół Profilaktyki z Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia zorganizował świetną prezentację na temat badań, szczepień, które każdy z nas powinien przeprowadzić w odpowiednim czasie. Dodatkowo kalendarzyki, materiały edukacyjne wręczane uczestnikom spotkania pozwolą zapoznać się z w/w materiałami w dowolnym czasie.

Dietetyk przeprowadził quiz na temat prawidłowego odżywiania, a nagrody - koszulki z logo Centrum trafiły do zwycięzców.

Było sporo śmiechu, wspólnych rozmów oczywiście głownie na temat zdrowia.

Doktor Monika Kidawa, kierownik ZOL w szpitalu im. H. Jordana odpowiadała na wszystkie pytania, które nurtowały seniorów.

Ostatnie spotkanie w trakcie tegorocznych Senioraliów odbędzie się w piątek w Arturówku. Będziemy czekali na Państwa od godz. 10.00.

Udostępnij:

Może Cię zainteresować