SENIORALIA

Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera w Łodzi oraz nasi partnerzy przygotowali wiele bezpłatnych wydarzeń dedykowanych najstarszym mieszkańcom naszego miasta. Pierwsze z nich odbyło się 22 maja 2021 r. na terenie Szpitala im. H. Jordana przy ul. Przyrodniczej 7/9.

Uczestnicy spotkania byli zachwyceni wizytą dwóch pisarek w Centrum – Katarzyny Kieleckiej i Anny Stryjewskiej oraz blogerek Zaczytanej Ewelki i Książki w Autobusie. Opowiadały one jak zbierają materiały do swoich książek, co je inspiruje, dlaczego lubią to co robią. Oczywiście autorki książek podpisywały swoje książki nowym czytelnikom.

Zespól Profilaktyki Zdrowotnej z Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ przygotował szereg materiałów o szczepieniach, dietach i wszystkim co powinien wiedzieć świadomy pacjent. Doskonałe informacje o przyjmowaniu leków, zdarzeniach niepożądanych podopieczni zabrali do domu.

Dzięki temu spotkaniu z seniorami w dowiedzieliśmy się też czego oczekują od naszej placówki pacjenci, jak chcieliby rozmawiać z personelem medycznym, gdzie chcieliby zdobywać wiedzę na temat chorób i leczenia.

Podczas warsztatów dietetycznych nasi podopieczni dowiedzieli się co to jest żywność ekologiczna, jak „czytać” etykiety na produktach spożywczych, jak planować dietę, częstowaliśmy ich jabłkowym sokiem tłoczonym, zdrowymi przekąskami i sałatką wiosenną itp.

Przedstawiciele firmy „Tromed” zaproponowali badanie stopy, dobieranie wkładek ortopedycznych itp.

Katarzyna Szczęsna z zespołem dr Clown pokazała jak ćwiczyć z balonami, chustkami, obręczami co sprawiło wiele radości wszystkim uczestnikom spotkania.

O emocjach i rozterkach uczestnicy dowiedzieli się podczas warsztatów Atro coaching z Anną Tromczyńską.

Pogoda nam nie dopisała, więc spacer nordic walking po parku A. Mickiewicza zostawiliśmy na sobotę 29 maja 2021 r.

Zapraszamy na nasze kolejne spotkanie w ramach Senioraliów już w najbliższą sobotę !!!!!

Gwarantujemy świetna zabawę. Serdecznie dziękujemy wszystkim partnerom wydarzenia za napoje i przekąski dla Seniorów: Wiatrowy Sad, Soligrano, GastroSerwis, Eko-Vit


Udostępnij:

Może Cię zainteresować