ŚWIATOWY

W piątek 17 maja 2019 r. obchodzimy Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego.

Jest to święto, które zostało ustanowione w celu podnoszenia świadomości związanej z ryzykiem, jakie niesie ta choroba.

Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia każdego roku z powodu nadciśnienia umiera blisko 10 mln osób na świecie.

17 maja 2019 r. zapraszamy na spotkanie na parterze Szpitala im. dr K. Jonschera w Łodzi ul. Milionowa 14 – w godz. 10.00 – 12.00 - lekarze odpowiedzą na pytania na temat nadciśnienia, sposoby leczenia oraz na temat profilaktyki.

Podczas Światowego Dnia Nadciśnienia uczestnicy spotkania poznają techniki pomiaru, dzięki którym będą mierzyć ciśnienie prawidłowo. Należy pamiętać, iż problem nadciśnienia nie dotyczy tylko osób starszych. Coraz częściej borykają się z nim osoby młode. 

To trzeba wiedzieć:
Osoby z nadciśnieniem tętniczym powinny ograniczyć spożywanie soli do minimum, gdyż ma ona wpływ na jego podnoszenie. Trzeba również zwiększyć podaż potasu poprzez spożywanie świeżych warzyw oraz owoców. Bardzo ważne jest także ograniczenie wypijanego alkoholu, który ma negatywny wpływ na nadciśnienie oraz zaprzestać palenia tytoniu. U osób, u których stwierdzono nadciśnienie wskazane jest uprawianie sportu oraz ograniczeni stresu choć jak dobrze wiadomo nie zawsze można go uniknąć Należy pamiętać o przestrzeganiu zdrowej diety. 
 Przestrzegając tych wszystkich wytycznych można cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją przez całe życie. 

Udostępnij:

Może Cię zainteresować