ŚWIĘTO

Tanecznym korowodem, warsztatami plastycznymi oraz opowiadaniami o radosnych momentach w życiu pensjonariusze Zakładu Opiekuńczo Leczniczego przy ul. Przyrodniczej powitali pierwszy dzień wiosny. 

Najważniejszym momentem uroczystości był taniec pracowników ZOL-u do utworu "Jerusalema". Autorem muzyki jest południowoafrykański producent Master KG, a śpiewa Nomcebo Zikode. 

Dzięki ciepłemu głosowi wokalistki ten utwór wykonany w języku zuluskim brzmi melancholijnie z nutami tęsknoty za domem w Jerozolimie. Ten utwór bardzo spodobał się na całym świecie, ludzie tańczą go na parkingach, boiskach, korytarzach szpitali, płytach lotniska itp. Choreografia jest na tyle prosta, że przynajmniej w podstawowej formie można ja opanować w ciągu miesiąca. Tyle czasu zajęło pracownikom ZOL-u opanowanie kroków i zgranie w zespole. 

Pensjonariusze ZOL cieszyli się z wykonania utworu, pięknej muzyki i radości towarzyszącej uroczystości. Zgodnie stwierdzili, że pobyt w ZOL daje im wiele radości w codziennym życiu. Młodzi terapeuci, pielęgniarki i lekarze to grupa pracowników, którym zależy na leczeniu, pielęgnacji i dobrym zdrowiu psychicznym podopiecznych. 

Udostępnij:

Może Cię zainteresować