SZCZEPIENIA

W ramach szczepień populacyjnych dla seniorów Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera w Łodzi uruchomiło punkt szczepień w Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6. Wczoraj zaszczepiono tam już 180 osób.

Jak podkreślił na konferencji prasowej w dniu 9 lutego 2021 r. Konrad Łukaszewski, Dyrektor Centrum staramy się zaszczepić jak największą grupę seniorów i cieszymy się z każdej dodatkowej partii szczepionek. Od tygodnia do Centrum trafia 120 dawek zamiast 30, co umożliwia nam szczepienia osób z listy rezerwowej.

Dr Jacek Kidoń, kierownik POZ w Przychodni Lecznicza przygotował wraz z zespołem punkt szczepień na I piętrze – jest możliwy dojazd windą do w/w punktu. Tam są już przygotowane stoliki i krzesła, przy których można spokojnie wypełnić kwestionariusz, zdjąć okrycie wierzchnie i przygotować się do rozmowy z lekarzem i pielęgniarką.

Wiele osób przychodzi na szczepienie z bliskimi, rodziną lub znajomymi. Po szczepieniu jeszcze 20 minut pozostają w poczekalni, mają czas na zadanie dodatkowych pytań, tam też pielęgniarka wręcza im zaświadczenie o odbytym szczepieniu i terminie przyjęcia drugiej dawki.

Dr Jacek Kidoń podkreśla, że seniorzy to bardzo zdyscyplinowana grupa pacjentów, przychodzą punktualnie, stosują się do zaleceń lekarskich.

Udostępnij:

Może Cię zainteresować