W związku z epidemią koronawirusa wizyty w u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej i u specjalistów ograniczane są tylko do sytuacji koniecznych. Polecamy kontakty pacjentów z lekarzami na zasadzie teleporady telefonicznej.

Podpowiadamy jak można w tej sytuacji pomóc osobie głuchej bądź bardzo słabo słyszącej: w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera w Łodzi funkcjonuje od niedawna specjalny program do wideorozmowy. Oprócz lekarza oraz pacjenta - za zgodą osoby głuchej, szukającej porady lekarza - w rozmowie uczestniczy doświadczony tłumacz języka migowego. Wykorzystywana jest do tego specjalna aplikacja oraz komunikator. Przy tłumaczeniach migowych pomagają osoby z Polskiego Związku Głuchych w Łodzi. 

W Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera w Łodzi można skorzystać z teleporady; w Przychodni Lecznicza przy ul. Leczniczej 6, w filii przy ul. Zarzewskiej 56/58, Szpitalu im. dr. K. Jonschera przy ul. Milionowej 14 oraz w Szpitalu im. H. Jordana przy ul. Przyrodniczej 7/9.

Przypomnijmy, problemy ze słuchem ma kilka tysięcy łodzian. Warto powiedzieć zainteresowanym o nowej możliwości konsultacji z personelem medycznym Centrum.

Udostępnij:

Może Cię zainteresować