Uroczyste

Podczas Światowego Dnia Wzroku Jurek Owsiak, Prezes Fundacji WOŚP przekazał sprzęt medyczny, dzięki któremu lekarze specjaliści z oddziału okulistyki w Szpitalu im. dr Karola Jonschera będą mogli skutecznie, precyzyjnie wykonywać operacje na tak delikatnym organie jakim jest oko ludzkie.

Fundacja WOŚP ma dla nas olbrzymie serce, tylko w tym roku trafił do nas mikroskop operacyjny ze śródoperacyjnym OCT (optyczna koherentna tomografia) co umożliwi większą precyzję, i zakres operacji przedniego i tylnego odcinka oka. Jego koszt to prawie 1 mln 800 tys. zł. Otrzymaliśmy także aparat do znieczulenia wraz z kardiomonitorem, aparat USG, który zapewnia wyjątkową jakość obrazu i co ważne można go łatwo przenosić, bo waży niecałe 4 kg.

Do diagnostyki siatkówki otrzymaliśmy oftalmoskop, który szczególnie często będzie wykorzystywany u pacjentów z zaćmą.

Łącznie w 2023 r. dostaliśmy z WOŚP sprzęt o wartości ponad 2 mln zł.

Mieliśmy okazję podziękować osobiście fundatorom WOŚP. To nie jedyny dar Orkiestry.

W minionych latach serduszka WOSP naklejaliśmy na łóżka wielofunkcyjne, fotele kąpielowe, wózki inwalidzkie, inhalatory pneumatyczne, aparaty do mierzenia ciśnienia i materace przeciwodleżynowe.

Logo WOSP jest na budynku Szpitala H. Jordana do którego trafił wspomniany sprzęt.

Fundacja WOSP obdarowała nasz ZOL, oddział neurologiczny, oddział chirurgii ogólnej, blok okulistyczny i oddział okulistyczny.

Pracownicy Szpitala doceniają każdego dnia te dary, ale dostrzegają to także nasi pacjenci. 

Udostępnij:

Może Cię zainteresować