Od 1 kwietnia br. NFZ finansuje zabiegi usunięcia zaćmy bez limitów - szpitale mogą zoperować bezpiecznie większą liczbę pacjentów niż dotąd. Jeśli czekają Państwo na zabieg usunięcia zaćmy, bądź mają skierowanie na taki zabieg, zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat czasu oczekiwania na stronie internetowej:

https://terminyleczenia.nfz.gov.pl

Wyszukiwarka prezentuje informacje – przekazywane do NFZ przez placówki medyczne - o pierwszym wolnym terminie na zabieg usunięcia zaćmy w ramach umowy z Łódzkim Oddziałem Wojewódzkim NFZ.

Dzięki tym informacjom, mogą Państwo wybrać szpital, który proponuje krótki czas oczekiwania na zabieg

Informacje o czasie oczekiwania mo zna także uzyskać pod bezpłatnym numerem 

Telefonicznej Informacji Pacjenta 800 190 590. 

Jeśli zdecydują się Państwo na zmianę placówki medycznej, na taką, która proponuje krótszy czas oczekiwania, konieczne jest poinformowanie o tym świadczeniodawcy, u którego wpisani byliście Państwo na listę oczekujących.

Do nowo wybranej placówki należy zgłosić się ze skierowaniem. Może to być nowe skierowanie lub to poprzednie odebrane z placówki, w której oczekiwaliście w kolejce.

Lekarz kwalifikujący do leczenia szpitalnego podejmie decyzję o terminie przeprowadzenia zabiegu usunięcia zaćmy. Na podstawie badań i analizy dokumentacji medycznej przedstawionej przez pacjenta lekarz oceni pilność zabiegu i wyznaczy jego termin.

Poniżej znajdą Państwo listę szpitali, w których można w krótkim czasie skorzystać z zabiegu usunięcia zaćmy. Podane terminy są aktualne na dzień 8 lipca i są systematycznie aktualizowane na stronie https://terminyleczenia.nfz.gov.pl

Udostępnij:

Może Cię zainteresować