Zabiegi

Dwa tygodnie to czas oczekiwania na zabiegi endoprotezoplastyki

W Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera w Łodzi na zabiegi w zakresie protezoplastyki pacjent czeka nie dłużej niż dwa tygodnie. Najbliższe terminy na zabiegi dla osób, które potrzebują ich dla utrzymania zdrowia to 10 marca 2023 r.

- W ubiegłym roku wykonaliśmy ponad 300 zabiegów – założyliśmy 215 endoprotez stawu biodrowego i 110 endoprotez stawu kolanowego – mówi Piotr Jander, ordynator oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej. – Dobre efekty pooperacyjne uzyskujemy dzięki doświadczeniu oraz wyposażeniu oddziału w sprzęt i aparaturę medyczną, a także możliwości wykonywania specjalistycznych badań obrazowych na miejscu, również w trakcie zabiegu operacyjnego.

Lekarze zatrudnieni w Centrum mają duże doświadczenie w operacjach protezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego w chorobach zwyrodnieniowych i po urazach tych okolic. Pracują w zawodzie od wielu lat, podnoszą swoje kwalifikacje na kursach i szkoleniach w Polsce i za granicą. Są zgranym zespołem co ma znaczenie, bo pacjent, który trafia do oddziału otaczany jest opieką przez lekarzy i zespół pielęgniarek i fizjoterapeutów.

Po zabiegu pacjent obejmowany jest fachową rehabilitacją już w oddziale, tak szybko jak to możliwe, a następnie przekazywany jest do kontynuacji zabiegów usprawniających w ramach Oddziału Rehabilitacji także na terenie Centrum.

Udostępnij:

Może Cię zainteresować